Достапни линкови

logo-print

Црногорската опозиција со ултиматум до владата


Црногорската опозиција која го сочинува сојузот наречен Демократски фронт синоќа постави ултиматум до владата на премиерот Мило Ѓукановиќ до 24 октомври да поднесе оставка и да овозможи формирање преодна влада. Тоа е главно барање на опозицијата од почетокот на протестите на 27 септември.

XS
SM
MD
LG