Достапни линкови

logo-print

Грчкиот министер Коѕиас утре во Скопје


Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас утре ќе престојува во Скопје каде ќе се сретне со министерот за надворешни работи Никола Попоски.

По средбата со Попоски, Коѕиас ќе разговара со вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими, со премиерот Никола Груевски, а со претседател Ѓорге Иванов ќе има и работен ручек, соопшти грчкото МНР.

Коѕиас во Скопје исто така ќе се сретне и со лидерите на СДСМ, Зоран Заев, на ДПА Мендух Тачи, како и со претседателот на ДУИ Али Ахмети, соопшти грчкото МНР.

XS
SM
MD
LG