Достапни линкови

logo-print

Македонија на предвремени избори


Со посредство на ЕУ е постигнат договор за предвремени избори во Македонија со што се отвора можноста за завршување на неколкумесечните политички превирања. Ова го јавуваат странските новински агенции за разговорите на еврокомесарот Јоханес Хан во Скопје.

XS
SM
MD
LG