Достапни линкови

logo-print

ЕУ со подршка за Украина, но не воена


Европската Унија нема да испрати воени посматрачи во Украина за надгледување на примирјето, кое не се почитува. Брисел вети хуманитарна помош и дипломатско дејствување за запирање на про-руските сепаратисти од натамошни агресивни чекори.

XS
SM
MD
LG