Достапни линкови

logo-print

Конвој полициски џипови се упатија кон Гошинце


Новинарските екипи денеска беа спречени кај браната Липково да одат до караулата во Гошинце поради како што рече полицијата безбедносни причини. Во меѓувреме и две возила на ОБСЕ исто така не отидоа кон селото. Конвој полициски возила пак попладнево се упатија кон Гошинце.

XS
SM
MD
LG