Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на баратели на азил


Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци објави извештај кој покажува дека се зголемува бројот на луѓе кои аплицираат за азил. Од Македонија бројот на баратели на азил лани бил намален за 11 насто во споредба со претходната година.

XS
SM
MD
LG