Достапни линкови

logo-print

Откриен идентитетот на војникот кој го уби Осама бин Ладен


Осама бин Ладен

Осама бин Ладен

Пензионираниот припадник на американската морнарица кој изјави дека го убил Осама бин Ладен јавно се идентификува и покрај дебатата меѓу членовите на американските сили за специјални операции дали тие треба да го прават тоа. 38 годишниот Роберт О Нил изјави за весникот Вашингтон Пост дека тој два пати пукал во Осама бин Ладен. О Нил изјави дека се решил да излезе во јавност бидејќи страхувал оти неговиот идентитет ќе биде откриен од други.

XS
SM
MD
LG