Достапни линкови

logo-print

Апел за одбрана на градот Кобани


Новиот пратеник на ОН за Сирија Стафан де Мистура побара итен меѓународен одговор за нападот на милитантите на Исламската држава врз сирискиот град Кобани на границата со Турција. Во меѓувреме, илјадници курди протестираа во Турција.

XS
SM
MD
LG