Достапни линкови

logo-print

Украинските сили се повлекoa од аеродромот во Луганск


Украинските сили се повлекле од аеродромот во Луганск по судирите со проруските сепаратисти. Портпаролот на украинската војска Андриј Лисенко изјави дека повлекувањето било организирано. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров претходно изрази надеж дека учесниците на денешната средба во Минск ќе се согласат за условите за итен и безусловен прекин на огнот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG