Достапни линкови

logo-print

Русија тргна од забраната за увоз неколку производи


Русија ги тргна од листата за забрна за увоз од ЕУ производите како млекото без лактоза и други видови на храна кои тешко може да се заменат. Русија го забрани увозот на зеленчук, овошје, месо, риба и млечни производи, поради санкциите на ЕУ за улогата на земјата во кризата во источна Украина. Но, на сајтот на руската влада се објавени 20 производи кои ќе можат да се увезуваат, бидејќи земјата не произведува доволно за да ја покрие побарувачката.

XS
SM
MD
LG