Достапни линкови

logo-print

Се одбележува 51 година од катастрофалниот земјотрес во Скопје


Делегација на Собранието на Република Македонија, предводена од потпретседателот Антонио Милошоски, ќе положи цвеќе пред споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес. Пред споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес на градските гробишта во Бутел цвеќе ќе положи делегација на Град Скопје.

Во организација на Црвениот крст на Град Скопје ќе се одржи традиционална крводарителска акција.

XS
SM
MD
LG