Достапни линкови

logo-print

Првомајски протести во Скопје


Во Скопје се одржаа два паралелни првомајски собира. Едниот на ССМ, на кој се зборуваше за "успесите" на синдикатот. Другиот, со учество на неколку здруженија, на кој се зборуваше за тешката економска состојба, невработеноста и работничките права.

XS
SM
MD
LG