Достапни линкови

logo-print

Кинеската економија се стабилизираКинеската влада соопшти дека растот во втората економија во светот покажува знаци на стабилизирање, по еден долготраен пад. Портпаролот на Бирото за статистика изјави дека владата е убедена оти може да ја исполни својата цел з араст од 7,5 насто оваа година. Тој наведе подобрувања во индустриското производство и други показатели кои се однесуваат на месец јули.
XS
SM
MD
LG