Достапни линкови

logo-print

Од утре нови дискусии во комисијата за 24 декември


Комисијата за настаните во Собранието од 24 декември ќе продолжи со работа во наредниве денови. Претседателот на Комисијата во заминување Борче Давитковски изрази надеж дека ќе има решение до петок. Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред средбата рече дека очекува комисијата да констатира прекршување на Уставот. Премиерот Никола Груевски, пак, изрази надеж дека дијалогот ќе даде резултат и ја повика опозицијата да ги стави настрана партиските интереси.
XS
SM
MD
LG