Достапни линкови

logo-print

Пожар на платформа за гас во Мексиканскиот залив


Пожар избувнал на една платформа за природен гас во Мексиканскиот залив во близина на брегот на американската држава Луизијана. Претходно четириесете работници биле безбедно евакуирани од платформата. Во тек е истрага за причините за инцидентот, како и проценката за можните последици врз животната средина.
XS
SM
MD
LG