Достапни линкови

logo-print

Од Фукушима истекува радиоактивна вода


Од оштетената јапонска нуклеарна централа во Фукушима веројатно истекува радиоактивна вода во Пацификот, јавуваат медиумите во Јапонија, повикувајки се на официјални извори. Шефот на агенцијата за нуклеарна регулација, Шуничи Танака, изјавил дека мора да биде пронајдена причината за контаминацијата и итно да бидат превземени мерки.
XS
SM
MD
LG