Достапни линкови

logo-print

Протести во Чаир против уништување на парковите


илустрација

илустрација

Жителите на Чаир протестираа против изградбата на висококатници на зелените површини, јавуваат македонските медиуми. Насобраните граѓани побарале деталниот урбанистички план да биде објавен јавно и транспарентно. Од општината реагираат дека надлежните министерства веќе продале дел од зелените површини, додека други биле вратени по пат на денационализација.
XS
SM
MD
LG