Достапни линкови

logo-print

Владин службеник од Пакистан загина во престрелка


Владин службеник загинал во немирите во градот Куета во Пакистан. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека станува збор за заменик шефот на локалната власт. Тој бил застрелан во престрелка во болница каде биле згрижени повредените од бомбашки напад врз автобус. Во експлозијата во возилото загинале 11 жени а 19 лица се повредени.
XS
SM
MD
LG