Достапни линкови

logo-print

Обама не планира испраќање американски војници во Сирија


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека не планира испраќање на пешадиска војска во Сирија. Обама при посетата на Коста Рика рече дека не гледа како испраќањето американски војници во земјата би било поволно за Сирија и за Соединетите американски држави. Доколку се утврди дека во Сирија се користи хемиско оружје, доказите ќе бидат презентирани пред меѓународната заедница, рече Обама.
XS
SM
MD
LG