Достапни линкови

logo-print

ЕП го одложи гласањето за резолуцијата за Македонија


Европскиот парламент го одложи гласањето за Резолуцијата за Македонија што идната среда требаше да се случи на пленарна седница во Стразбур. Поради кусиот период за превод на сите јазици што се говорат во Европската унија на веќе изгласаната Резолуција на Комитетот за надворешни работи, Европарламентот денеска ги информирал известувачот Ричард Ховит, како и известувачите во сенка дека за Резолуцијата ќе се гласа следниот месец во периодот меѓу 21 и 23 мај.
XS
SM
MD
LG