Достапни линкови

logo-print

Пакистанските министри положија заклетва


Пакистанските министри денеска положија заклетва на нивните функции кои ќе ги извршуваат до изборите на почетокот на мај. Кабинетот на премиерот Мир Хазан Хан Хоса ќе го сочинуваат 14 министри. Хоса беше назначен на функцијата на 25 март и ќе ја води администрацијата до 11 мај, кога ќе биде избрана новата влада.
XS
SM
MD
LG