Достапни линкови

logo-print

ДОМ самостојно во трката за советници на локалните избори


Централниот одбор на ДОМ ја потврди одлуката на Извршниот одбор за самостоен настап на локалните избори. Претседателката на партијата Лилјана Поповска рече дека ДОМ ќе има околу 40 советнички листи, но ќе ги поддржи кандидатите за градоначалници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG