Достапни линкови

logo-print

Убиени три лица во училиште за самба во Бразил


Три момчиња биле убиени, а тројца ранети кога моторџии стрелале од огнено оружје врз група млади за време на проба пред приемен тест во училиште за самба во Минас Гераис во Бразил, јави АФП.
Според полицијата, врз групата млади кои вежбале самба за да учествуваат на карневал стрелале 4 лица од мотори.
Сите жртви се на возраст од 16 до 19 години
Полицијата претпоставува дека станува збор за судир на локални банди, но не е и дали жртвите имаат врска со тоа.
XS
SM
MD
LG