Достапни линкови

logo-print

Пожар во ГТЦ


Изби пожар во Градскиот трговски центaр во Скопје. Се запали кафулето „Шевињон“ на вториот кат. Според првичните информации нема повредени. Пожарникарските служби брзо го ставија пожар под контрола. Пожарникарите кои се на терен велат дека првична претпоставка за настанувањето на пожарот е заборавена вклучена греалка.

XS
SM
MD
LG