Достапни линкови

logo-print

Марадона можен селектор на репрезентација на Ирак


Марадона

Марадона

Ирачката фудбалска федерација соопшти дека разгледува да го ангажира аргентинецот Марадона за селектор на реперезентацијата. Во јули 52 годишниот Марадона беше отпуштен како тренер на фудбаслкиот клуб „Ал Васл“ од Дубаи и покрај тоа што не му беше истечен договорот. Во 2000 година тој и бразилецот Пеле беа прогласени за фудбалери на векот.
XS
SM
MD
LG