Достапни линкови

logo-print

Напад врз американско возило во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека еден автомобил полн со експлозив се удрил во возило на американската влада во северозападниот дел на земјата, при што загинале двајца американци, а петмина други биле повредени. Нападот се случил во Пешавар, каде што се наоѓаат неколку странски организации, меѓу кои и канцеларијата на ОН. Засега никој не ја презеде одговорноста. Властите велат дека зад вакви напади стојат талибанците.
XS
SM
MD
LG