Достапни линкови

logo-print

Скок на цената на нафтата во Азија


Секретарот на ОПЕК Абдула Ел Бадри

Секретарот на ОПЕК Абдула Ел Бадри

Цените на нафтата пораснаа на берзите во Азија откако ОПЕК реши да го остави нивото на производство на исто ниво, Еден барел се продава за 85 долари или за два долари повеке од претходно оваа недела.
ОПЕК го одби барањето на Венецуела и Иран за намалување на производството за 1,6 милиони барели со цел нафтата да добие повисоки цена.
Како и да е, секретарот на ОПЕК Абдула Ел Бадри изјазви дека очекува некои земји неофицијално да го намалат производството.
XS
SM
MD
LG