Достапни линкови

logo-print

Кина не подржува нови мерки против Сирија


Кинеското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека нема да подржи нови притисоци или санкции во врска со кризата во Сирија. На редовниот брифинг во Пекинг, претставник на министерството изјави дека Кина ги подржува напорите за мир на специјалниот пратеник на Обединетите Нации за Сирија, Кофи Анан. Франција најави дека ќе предложи спроведување на зона забранета за летови над Сирија.
XS
SM
MD
LG