Достапни линкови

logo-print

Петмина милитанти убиени во Јемен


Петмина милитанти загинале во воздушен напад во југот на Јемен, соопштија властите. Мета на нападот бил лидер на терористичката Ал Каеда кој бил во конвој од три автомобили во близина на градот Рада. За сега не е јасно дали лидерот бил убиен. Се шпекулира дека нападот бил изведен со американско беспилотно летало.
XS
SM
MD
LG