Достапни линкови

logo-print

Азербејџан ја обвинува Ерменија за инцидент во Нагорно Карабах


Азербејџанските воени службеници обвинуваат ерменски војници за престрелката во која азербејџански војник беше повреден во сепаратистичкиот регион Нагорно Карабах. Азербејџанската војска тврди дека 19 годишен војник бил застрелан во главата поради тоа што ерменската војска не го почитува примирјето во регионот Министерството за одбрана на енклавата Нагорно Карабах ги демантира обвинувањата.
XS
SM
MD
LG