Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху најави предвремени парламентарни избори во Израел


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху најави дека во земјата ќе се одржат парламентарни избори за четири месеци, една година пред планираниот рок. Нетанјаху не даде конкретни детали за точниот датум кога изборите би биле закажани.
XS
SM
MD
LG