Достапни линкови

logo-print

Останува неразјаснета смрта на агент на МИ6


Медицински вештак од Лондон изјави дека никогаш нема да се најде објаснување за смртта на британски разузнавач кој во 2010 година беше пронајден мртов во спортска торба во бањата во неговиот дом во Лондон. Фиона Вилкокс рече дека 32 годишниот Гарет Вилјамс, аналитичар за агенцијата МИ6 или бил отруен или бил задушен. Вилкокс дополни дека околностите во кои било извршено криминалното дело никогаш нема да бидат до крај разјаснети.
XS
SM
MD
LG