Достапни линкови

logo-print

Чешкиот премиер Петар Нечас во посета на Македонија


Петар Нечас

Петар Нечас

Владина делегација на Чешката Република предводена од премиерот Петр Нечас вечер ќе пристигне во официјална посета на Република Македонија.
Во делегацијата со премиерот Нечас е и министерот за индустрија и трговија Мартин Куба.
Куба и неговиот македонски колега, министерот за економија Ваљон Сарачини, ќе го отворат македонско-чешкиот бизнис форум закажан за вторник во Стопанската комора на Македонија. Претходно ќе имаат билатерална средба.
XS
SM
MD
LG