Достапни линкови

logo-print

Пронајдена украдена слика на Пол Сезан во Белград


Уметничка галерија

Уметничка галерија

Слика на Пол Сезан во вредност од десетици милиони евра, беше пронајдена изминатата ноќ во Белград. Во операција на обвинителството за организиран криминал беа уапсени двајца осомничени, меѓу кои и организаторот на кражбата. Најверојатно се работи за сликата украдена во 2008 од музејот во Цирих заедно со слики на Дега, Винсент ван Гог и Клод Моне.
XS
SM
MD
LG