Достапни линкови

logo-print

Карзаи планира промена на претседателските избори во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави денеска дека размислува дали да биде одложено одржувањето на претседателските избори или повлекувањето на меѓународните сили од земјата во 2014 година. Карзаи по средбата со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен во Кабул рече дека со таковиот потег земјата ќе биде оптоварена од нагли промени.
XS
SM
MD
LG