Достапни линкови

logo-print

Хуго Чавез повторно во Куба на радијација


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез отпатува во Куба, каде ќе му биде извршена радиација. Чавез кој боледува од рак изјави дека е во добра здравствена состојба и дека ќе се врати во неговата земја за неколку дена.
При крајот на минатиот месец на социјалистичкиот лидер му беше извршена трета операција за остранување на малигниот тумор од неговата карлица.
XS
SM
MD
LG