Достапни линкови

logo-print

Усвоена резолуцијата за напредокот на Македонија во 2011


Европскиот парламент со мнозинство гласови попладнево ја усвои резолуцијата за напредокот на Македонија во минатата година, во која уште еднаш европратениците бараат од Европскиот совет што побрзо да одреди датум за почеток на преговори за прием на Македонија.
Во резолуцијата се подвлекува и важноста да се поддржат напорите во евроинтегративниот процес на земјата.
XS
SM
MD
LG