Достапни линкови

Додик-конечната одлука за НАТО ќе ја донесе народот


Претседателот на Република Српска Милорад Додик

Претседателот на Република Српска Милорад Додик

Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави дека ставот на босанскиот ентитет кон пристапувањето во НАТО е јасен и конечната одлука за тоа ќе ја донесе народот. Според него, без разлика на оправдувањата на НАТО, Србите се фрустрирани од фактот дека Алијансата бомбардирала не само воени позиции, туку и цивилни.
Доколку народот е против влезот во НАТО, како што рече Додик тогаш сите политичари ќе ја почитуваат нивната волја.
XS
SM
MD
LG