Достапни линкови

logo-print

Иран ги отфрла наводите дека се обидува да ги скрие нуклеарните активности


Сателитска слика на Парчин

Сателитска слика на Парчин

Иран ги отфрли наводите дека се обидува да ги скрие нуклеарните активности во воената база Парчин, која се наоѓа во близина на Техеран. Потпаролот на министерството за надворешни работи Рамин Мехманпараст изјави дека нуклеарните траги неможат да бидат избришани.
Нуклеарните инспектори на ОН во минатата недела соопштија дека сателитските слики сугерираат дека во Парачин се вршат неодредени активности, а западните сили се сомневаат дека Иран се обидува да ги скрие доказите.
XS
SM
MD
LG