Достапни линкови

logo-print

Ромни победник на гласањето во Вашингтон


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни

Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни

Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни најверојатно остварил победа во Вашингтон. Медимите јавија дека Ромни освоил повеќе од половина ог гласовите, односно 37 наство во однос на поранешниот сенатор на Пенсилванија, Рик Санторум и конгресменот од Тексас, Рон Пол кои имаат по 24 проценти.
Ромни мораше да извојува победа пред 6 март, кога десет земји ќе гласаат за кандидатите на републиканците за претседателските избори.
XS
SM
MD
LG