Достапни линкови

logo-print

Путин на протестите гледа како знак на грижа на народот


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека протестите во изминатите денови иницирани од претседателските избори во наредниот месец се знак дека народот се грижи.
Серија на масовни протести се одржаа во Москва и низ другите градови поради нерегуларноста на парламентарните избори во декември минатата година и останувањето на Путин на власт.
Путин говорејќи по средбата со изборните набљудувачи рече дека интензивната политичка борба може да помогне во оформување на владините принципи.
XS
SM
MD
LG