Достапни линкови

logo-print

Протести во Бенгази против новата власт


Илјадници демонстранти протестирале во либискиот град Бенгази за да го изразат своето незадоволство од лидерите кои дојдоа на власт по соборувањето на Моамер Гадафи. Според извештаите, околу 30 илјади демонстранти го исполниле центарот на градот, барајќи промени на либиските привремени власти. Гадафи беше соборен од власт со бунт кој започна со протести во Бенгази.
XS
SM
MD
LG