Достапни линкови

logo-print

НАТО се уште без одлука за завршување на мисијата во Либија


НАТО ја одложи формалната одлука за окончување на воздушната кампања во Либија, која требаше да биде донесена денеска. Претставници на НАТО ќе се состанат во петок, а во меѓувреме продолжуваат консултациите со Обединетите нации и со либискиот Национален преоден совет. Имено, лидерот на советот, Мустафа Џалил, денеска го повика НАТО да ја продолжи својата мисија најмалку до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG