Достапни линкови

logo-print

Клинтон го предупреди Иран околу повлекуавњето на американските трупи од Ирак


11

11


Клинтон го предупреди Иран околу повлекуавњето на американските трупи од Ирак

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди Иран да не го попречува повлекувањето на американските трупи од Ирак.Клинтон рече дека САД ќе продолжат со тренинг мисијата во Ирак. Во меѓувреме таа повтори дека американското присуство ќе остане силно во регионот. Претходно Обама објави дека сите американски трупи ќе се повлечачат од Ирак до крајот на годината.
XS
SM
MD
LG