Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Кина


Рускиот премиeр Владимир Путин планира да ја посети Кина следната недела со цел да ги зацврсти економските односи. Тој при посетата ќе биде придружуван од 160 члена делегација вклучувајќи ги и најголемите бизнисмени во земјата. Главниот фокус на средбите на Путин со кинескиот државен врв ќе бидат енергетски ресурси и политичкки разговори, како и потпишување на неколку договори.
XS
SM
MD
LG