Достапни линкови

logo-print

Уапсени осомничени за тероризам во Германија


Germany -- Policemen stand in front of an Islamic Cultural Club in Berlin's Wedding district, 08Sep2011

Germany -- Policemen stand in front of an Islamic Cultural Club in Berlin's Wedding district, 08Sep2011

Германската полиција денеска соопшти дека уапсиле двајца осомничени за тероризам во Берлин. Двајцата осомничени добиле пакет со хемикелии од кои може да се направи бомба. Полицијата соопшти дека станува збор за 24 годишен Германец со либиско потекло и 28 годишeн маж од Појасот Газа кои планирале да направат „насилен криминален акт“.
XS
SM
MD
LG