Достапни линкови

logo-print

Полицајци од Куманово криумчареле мигранти од Авганистан


Двајца полицајци од Куманово се осомничени дека криумчареле мигранти од Авганистан. Полицајците се приведени, откако нивните колеги откриле во комбе кое го возел еден од приведенте, биле сместени и тројца Авганистанци без документи за легален влез и престој во земјава. Против полицајците и уште еден човек што бил со нив е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сториле кривично дело “Криумчарење на мигранти“, соопшти министертвото за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG