Достапни линкови

logo-print

Косор утре во посета на Косово


Хрватската премиерка Јадранка Косор утре ќе пристигне во Косово на еднодневна посета која според најавите од нејзиниот кабинет ќе има за цел јакнење на економската соработка. Косор ќе се сретне со државниот врв на Косово, и со командантот на КФОР. Предвидено е на средбите двајцата премиери да потпишат два билатерални договора и протокол за соработка за процесот на евроинтеграција.
XS
SM
MD
LG