Достапни линкови

logo-print

Чеченскиот претседател предводел напад врз милитанти


Рамзан Кадиров

Рамзан Кадиров

Властите во Чеченија соопштија денеска дека најмалку 11 милитанти биле убиени во синоќешните операции на безбедносните сили. Во една од акциите што ја предводел чеченскиот претседател Рамзан Кадиров биле убиени четворица луѓе. Тоа го потврди самиот Кадиров, додавајќи дека притоа било запленето оружје и експлозиви.
XS
SM
MD
LG