Достапни линкови

logo-print

Дејвид Камерон во ненајавена посета на Авганситан


Дејвид Камерон

Дејвид Камерон

Премиерот на Велика Британија Дејвид Камерон, отпатува во ненајавена посета на Авганистан, за да им влее повеќе самодоверба на авганистанските безбедносни сили во услови кога и Велика Британија планира да повлече војници од земјата. Денеска во провинцијата Хелманд, каде и слета премиерот, исчезна британски војник. Во моментов има 9.500 британски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG